Розрахунок б л вагітності | Про вагітність і пологи

Головна » Виплати і допомоги

Розрахунок б л вагітності

Правильність розрахунку допомоги по вагітності та пологах

Цитата (Галина Колмакова):

Цитата (dinamaTS): так, забула сказати, що до нас вона не працювала ніде. Я знаю що на основі лікарняного, просто співробітниця попросила приблизно підрахувати суми, які їй належать, щоб визначитися - чи варто їй допрацьовувати до декрету чи ні.
Так коли ми повинні будемо виплатити їй цю допомогу?

Стаття 15. Строки призначення і виплати допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах, щомісячної допомоги по догляду за дитиною

1. Страхувальник призначає допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах, щомісячна допомога по догляду за дитиною Протягом 10 календарних днів з дня звернення застрахованої особи за його отриманням з необхідними документами. Виплата допомоги здійснюється страховиком у найближчий після призначення допомоги день, установлений для виплати заробітної плати.
Т. е принесе лікарняний - протягом 10 днів робите розрахунок - в найближчу видачу зарплати видаєте

З 2013р. при розрахунку допомоги по вагітності та пологах буде враховуватися заробіток за 2 календарні роки (2011 + 2012) і кількість відпрацьованих календарних днів.
Якщо вона до вас ніде не працювала то берете її зарплату у вас з 1 серпня 2012 року по 31.12 року і ділите на кількість відпрацьованих календарних днів та примножуєте на дні лікарняного т. Е 140. Якщо з / пл 11000 то розрахунок ніяк не з МРОТ.
Крім допомоги по Бір їй покладається
1. одноразова допомога жінкам, які стали на облік в мед. установах у ранній термін вагітності - 465,20 рублів;
2. одноразова допомога при народженні дитини - 12 405,32 грн;
Якщо у вас р / к то ці суми треба збільшити на районний к-т

А чому не з МРОТ? поясніть, пжлт, докладно.

Цитата (Галина Колмакова):
З 2013р. при розрахунку допомоги по вагітності та пологах буде враховуватися заробіток за 2 календарні роки (2011 + 2012) і кількість відпрацьованих календарних днів.
Якщо вона до вас ніде не працювала то берете її зарплату у вас з 1 серпня 2012 року по 31.12 року і ділите на кількість відпрацьованих календарних днів та примножуєте на дні лікарняного т. Е 140. Якщо з / пл 11000 то розрахунок ніяк не з МРОТ.
Крім допомоги по Бір їй покладається
1. одноразова допомога жінкам, які стали на облік в мед. установах у ранній термін вагітності - 465,20 рублів;
2. одноразова допомога при народженні дитини - 12 405,32 грн;
Якщо у вас р / к то ці суми треба збільшити на районний к-т

А чому не з МРОТ? поясніть, пжлт, докладно.


Якщо її зарплата більше МРОТ (11000) то допомога буде вважатися від середньої з / плати
Від МРОТ вважають тільки коли СДЗ менше МРОТ
Можливо виплутатися з 2012м роком. В цьому році якщо період в 2 роки відпрацьований не полностьью то теж вважають від МРОТ т. К. Середню отримують шляхом ділення з / пл на 730.
З 2013 року при підрахунку СДЗ беруть нараховану з / плату і ділять на Відпрацьовані календарні дні

Життя треба прожити так, щоб нагорі очманіли і сказали А ну - ка повтори.

Цитата (Наталія Гончарова):

Цитата (dinamaTS):
Т. е. Якщо лікарняний їй видадуть в 2013, то я повинна вважати за новими правилами 2013 року, так? До нас вона не працювала офіційно, по крайней мере, записів в ТК немає.
Т. е. Якщо вона допрацює до декрету і піде в лютому, то я беру 72 217,39 (вся її нарахована зарплата з 01.08 по кінець лютого 2013) / 730 * 140? = 13849,91? Мені дуже важливо зрозуміти!


Ні, заробітна плата буде братися за період з 01.08 по 31.12.12


А січень і лютий куди? І ділити на 730?

У розрахунок увійдуть 2 календарні роки передують року виходу в декрет. Якщо лікарняний їй видадуть в 2013 році то в розрахунок увійде 2011 Доставка + 2012 рік у вашому випадку це відпрацьований період 01.08 по 31.12.12
З 2013 року при підрахунку СДЗ беруть нараховану з / плату і ділять на Відпрацьовані календарні дні
Тобто на 153 дня ( якщо період 01.08 по 31.12.12 відпрацьований без лікарняних і відпусток)

Життя треба прожити так, щоб нагорі очманіли і сказали А ну - ка повтори.

Цитата (Галина Колмакова): З 2013 року при підрахунку СДЗ беруть нараховану з / плату і ділять на Відпрацьовані календарні дні

Цитата (Ksuyshka): Берете заробітну плату і ділите на кіль Відпрацьованих календарних днів


У редакції 255-ФЗ для 2013 р немає такої норми. Там в ст.14 сказано:

3.1. Середній денний заробіток для обчислення допомоги по вагітності та пологах, щомісячної допомоги по догляду за дитиною визначається шляхом ділення суми нарахованого заробітку За період, зазначений у частині 1 н астоящем статті, На число календарних днів в цьому періоді . за винятком календарних днів, що припадають на наступні періоди:
1) періоди тимчасової непрацездатності, відпустки по вагітності та пологах, відпустки по догляду за дитиною;
2) додаткові оплачувані вихідні дні для догляду за дитиною-інвалідом;
3) період звільнення працівника від роботи з повним або частковим збереженням заробітної плати відповідно до законодавства Російської Федерації, якщо на зберігається заробітну плату за цей період страхові внески до Фонду соціального страхування Російської Федерації відповідно до Федерального закону Про страхові внески до Пенсійного фонду Російської Федерації, фонд соціального страхування Російської Федерації, Федеральний фонд обов'язкового медичного страхування і територіальні фонди обов'язкового медичного страхування не нараховувалися.

Т. е. Незалежно від того, що до 01.08 не було працевлаштування з / плату за період 01.08 - 31.12
Потрібно буде ділити на 731.

Цитата (dinamaTS): в декрет піде в 2013 році. ЗП 11 000 р. Рачет буде з МРОТ?


Так, при з / плати 11000 розрахунок буде з МРОТ.

Цитата (dinamaTS): Виходить 4611 * 24 * 1,7 (районний к. По ХМАО) / 730 * 140 = 36079,5. Правильно?


Ділити, по моєму, і при розрахунку з МРОТ для посібників з Бір і відпусток по догляду треба на 731, і з 1 січня МРОТ планують збільшити до 5205 р.

Повернутися назад

Powered by: Kandidat CMS