Прикорм грудному вигодовуванні 6
Прикорм в 6 місяців при грудному вигодовуванні
До півроку дитина отримує всі корисні живильні елементи з основною їжею. До підгодовування немовляти, харчується грудним молоком, слід підходити обережно. З чого можна почати прикорм дитини 6 місяців при грудному вигодовуванні, щоб збагатити його раціон і сформувати правильне харчова поведінка в майбутньому, підкаже ваш педіатр.
З асортиментом дитячого харчування для першого прикорму вас познайомлять співробітники онлайн-магазину «Дочки-Синочки».
Перший прикорм немовляти 6 місяців
У шестимісячному віці малюк вже здатний вживати нові продукти, його шлунково-кишковий тракт може перетравлювати деякі страви. Нові продукти слід давати пробувати в мінімальних кількостях. Найкраще якщо першими стравами стануть каші і овочеві пюре. Їх вводять в раціон, починаючи з 2,5-5 г в день. Від звичної рідкої їжі дитина поступово повинен переходити на пюреобразную. Це сприяє розвитку жувального апарату.
В якості прикорму для піврічних дітей рекомендують використовувати:
- Овочі - кабачок, гарбуз, моркву, цвітну капусту, картоплю;
- Крупи - кукурудзу, рис, гречку;
- Фрукти - яблука зелених сортів, груші;
- Жовток курячого яйця;
- Нежирний сир;
- Масло - кукурудзяна, соняшникова і вершкове.
Прикорм з 6 місяців при грудному вигодовуванні потрібно починати при готовності малюка спробувати дорослу їжу. На це вказують фізіологічні та поведінкові прояви дитини - набір ваги до 7 кг, вміння самостійно сидіти і постійний інтерес до їжі батьків. Після введення прикорму не потрібно зменшувати добову порцію грудного молока.
Важливо!
Дитячі лікарі настійно рекомендують не починати прикорм в спекотні дні, після вакцинації або коли дитина хворіє. У цей період на незміцнілий організм лягає додаткове навантаження, тому впоратися з адаптацією до нової їжі в рази складніше.
До обов'язкових правилах при введенні додаткової їжі в раціон немовляти шести місяців відносяться наступні положення:
- Не можна примушувати до прийому нової їжі. Якщо блюдо відкидається, поміняйте його на інше харчування та спробуйте ще раз через 1-2 дня;
- При гарній переносимості каші або пюре, порція збільшується в 1,5-2 рази протягом тижня або 10 днів до позначки 150-160 г;
- Страва має бути монокомпонентні. При виявленні алергічної реакції це дозволить швидко визначити продукт-алерген;
- Наступний продукт вводять в меню після двох тижнів прийому попереднього;
- Через 10 днів успішного підгодовування 1 порція нового продукту повинна замінити 1 вигодовування грудьми за добу.
Прикорм немовлят з 6 місяців. Таблиця
Меню піврічних дітей ще недостатньо багате. У нього входять нешкідливі продукти, які легко засвоюються організмом. Таблиця прикорму з 6 місяців при грудному вигодовуванні складається з восьми компонентів, кожен з них має свою норму споживання.
Назва страви, продукту харчування
Найбільш легким харчуванням для шлунка 6-місячну дитину є кабачкової пюре і броколі. Такий прикорм не відноситься до латентної групі алергенних і стабілізує стілець. Жовток і сир відмінно зміцнюють кістково-м'язову систему організму, що розвивається.
Думка експерта
«Все продукти для прикорму немовлят повинні бути сертифіковані і відрізнятися високою якістю. У нашому онлайн-магазині для прикорму шестимісячного немовляти ви можете вибрати фруктове пюре (Hipp яблуко-банан, лісові ягоди з яблуками, «ФрутоНяня» банан, яблуко-абрикос з вершками), кілька видів овочевого пюре ( «Бабусин козуб» кабачок-яблуко, Semper брокколі), каші (Heinz рисова, гречана, кукурудзяна, «ФрутоНяня» мультизлакова) та інші якісні продукти дитячого харчування ».
Спеціаліст інтернет-магазину «Дочки-Синочки»
Антонова Катерина
Висновки
При грудному вигодовуванні початковий обсяг прикорму повинен становити 0,5-1 чайну ложку. Дозування слід збільшувати кожні добу протягом до 10 днів. Дитині в 6 місяців можна давати виключно відварну їжу пюреобразной консистенції. Страва має бути приготовлено з одного компонента.
Якщо немовля відмовляється їсти запропоноване блюдо, потрібно повернутися до спроби прикорму через 2 дня, приготувавши харчування з іншого продукту. При вдалому вживанні першого прикорму, нове блюдо можна пропонувати після двох тижнів.
Прикорм з 6 місяців при грудному вигодовуванні
Материнське молоко є ідеальним харчуванням для немовляти. Але поступово воно доповнюється прикормом, і кожна матуся повинна знати про його правильному введенні. Сьогодні поради бабусь з цього приводу вже застаріли, тому варто озброїтися корисною і свіжою інформацією.
Коли доцільно починати годувати дитину?
Представниці старшого покоління часто радять молодим мамам вже з трьох місяців вводити діткам прикорм. Але сьогодні такий ранній додаткове харчування малюкові, який знаходиться на грудному вигодовуванні, не рекомендоване. Педіатри радять робити це з шести місяців. Що перебувають на штучному вигодовуванні дітки можуть знайомитися з новою їжею в п'ять місяців.
Чому ж не можна вводити прикорм раніше цього віку? Справа в тому, що до цього періоду в організмі поки немає потрібних ферментів для перетравлення нових видів їжі. Тому коли ви почнете її давати, то вона просто не засвоїться, буде марною. А неперетравлена їжа тільки створить навантаження на органи травлення дитини. До півроку дітям цілком достатньо поживних речовин в грудному молоці. Малюки на сумішах розвиваються швидше в плані ферментних систем. Тому їм можна вводити прикорм з п'яти місяців.